viagra en ligne Levitra Professional Propecia Priligy levitra dapoxetine Viagra Dapoxetine Cialis Soft Kamagra Soft Viagra Jelly Levitra Soft Super Kamagra Cialis 60 mg Kamagra kaufen levitra apotheke Viagra Generika Viagra ohne rezept Viagra kaufen Lovegra Cialis Generico Comprar Cialis Original Comprar Cialis Professional Cialis Generico Cialis Cialis Original Comprar Cialis Daily Comprar Cialis Super Active Cialis Daily Comprar Cialis Comprar Cialis comprar Kamagra Cialis Super Active Comprar Levitra

Schæferhundeklubben Kreds 1 Rødovre

Korsdalsvej 128A - DK 2610 Rødovre
> NYHEDSBREV

Få en email tilsendt når der er nyheder!

> SØG...

Søg på hjemmesiden!

» Kredsmesterskaber

polo ralph lauren polo lacoste camicie online camicie polo ralph lauren polo lacoste polo ralph lauren polo polo shirts lacoste polo shirts nz lacoste polo shirts ralph lauren polo shirts cheap polo shirts nz polos baratos polos ralph lauren polos lacoste polos ralph lauren outlet polos hombre polos lacoste baratos polo skjorta polo ralph lauren skjorta tommy hilfiger rea lacoste polo fred perry polo shirt

  

 

 

2017

                              SPH 1 Kredsmesterskab 2017  

 

Placering Hundefører  Hund  Reg.nr. Point Prædikat
1 René Nielsen Mai Tuk Tara
DK 10508/2013
88 G
  Helene Wolff Crispie  DK 04594/2012 56 M
  Niels Vester Arvesen Noelle DK02363/2014 28 M
  Hilde Rasmussen Svogerslevs Alpha DK 11546/2010 13 M

 Uden for kredsmesterskab:  

1 Eva Pedersen Tobila's Noa DK 06549/2009 94 SG
2 Iris Sørensen Omira vom Mühlhamer Keller DK 14173/2011 90 SG
  Christian Nielsen Team Aaby Inka DK 09759/2013 0 M

 

 

 

2016

 SPH 1 Kredsmesterskab 2016  

Placering Hundefører hund Reg. Nr. A
1 Rene Nielsen Mai Tuk Tara DK 10508/2013 86
2 Birgith Knudsen Svogerslevs Valde DK14799/2007 84
3 Børge Rasmussen Grænsens`s Julio Cesar (Julle) DK19893/2011 75
4 JOHN A.JENSEN Degn´s Majse DK19119/2007 70
5 Hilde Rasmussen Svogerslevs ALPHA DK11546/2010 44

          

                     SPH 2 Kredsmesterskab 2016  

Placering Hundefører Hund Reg. Nr. A

1

Rene Nielsen Mai Tuk Tara DK 10508/2013

90

2 Birgith Knudsen Svogerslevs Valde DK14799/2007 86
3 JOHN A.JENSEN Degn´s Majse DK19119/2007 83
Uden for Kredsmesterskab:      
  Kate Matthiassen Cutulus Audi  09947/2009 86
  Inger Christensen Chade's Otana  14508/2009 78

                          

                              Beg. B Kredsmesterskab 2016 

Placering Hundefører hund Reg. Nr. A
1 Ulla Benz Cheslabben Black Lotus DK19890/2014 83
2 Jørgen Jønsson Amagers Rocky DK18637/2015 78

 

 


2015

 

SPH 1 Kredsmesterskab 2015 
Placering Hundefører hund Reg. Nr. Point
1 Keld Schrøder Electus Berta DK15717/2007 74
2 Renè Nielsen Mai Tuk Tara DK10508/2013 72
  JOHN A.JENSEN Degn´s Majse DK19119/2007 32
  Jørgen Knudsen Svogerslevs Valde DK14799/2007 30
  Birgith Knudsen Svogerslevs Ritzi 16576/2005 8
  Marlene Zenius-Nielsen Charming Gold Sun z Kovárny ~ Joey  DK13057/2013 2
  Børge Rasmussen Grænsens`s Julio Cesar (Julle) DK19893/2011 0
  Hilde Rasmussen Svogerslevs ALPHA DK11546/2010 0

 

 

SPH 2 Kredsmesterskab 2015 
Placering Hundefører Hund Reg. Nr. Point
1 JOHN A.JENSEN Degn´s Majse DK19119/2007 91
2 Jørgen Knudsen Svogerslevs Valde DK14799/2007 88
3 Renè Nielsen Mai Tuk Tara DK10508/2013 84
4 Mikael Hansen Svorgerslev Bess DK09241/2011 82
5 Birgith Knudsen Svogerslevs Ritzi 16576/2005 80
6 Keld Schrøder Electus Berta DK15717/2007 72
         
Uden for KM:      
  Kaj Ingemann Jensen Hulgaard`s Alex DK00569/2009 0

 

Grundet sne og is blev de "blandede" prøver aflyst.


 2014

 

                                                                     Kredsmesterskab 2014 SPH 1

 

 

Navn
Hunde navn
Prædikat
Point 
1
Birgith Knudsen
Svogerslevs Ritzi
SG
94     
2
JOHN A.JENSEN
Degn´s Majse
SG
92
2
Jørgen Elvir Jønsson
AMAGER`S EJKI
SG
92
3
Børge Rasmussen
Grænsens Julio Cesar
G
89
4
Rene Nielsen
Mai-Tuk Tara
G
81
5
Jørgen Knudsen
Svogerslevs Valde
G
80
5
Marian Nærvig
Svogerslevs Yankie
G
80
6
Hilde Rasmussen
Svogerslevs Alpha
T
74
 
Keld Schrøder
Electus Berta
M
45

 

 

Kredsmesterskab 2014 SPH II
 
Navn
Hunde navn
Prædikat
Point
1
JOHN A.JENSEN
Degn´s Majse
SG
90
2
Birgith Knudsen
Svogerslevs Ritzi
G
87
3
Jørgen Knudsen
Svogerslevs Valde
G
86
 4
Keld Schrøder
Electus Berta
T
76
 
Marian Nærvig
Svogerslevs Yankie
M
0
 
 
 
 
 

Deltagere  i konkurrencen fra Kreds 56

   Steen Rasmussen Hulgaards Aske   G 86 
 
Jan Hernet
Chades Odessa
SG
94
 
 Hanne Mørup Berholdt
 Rowiks Kiri
 M
 50

 


 

 

 2013

 

 


 

2012

 

 
Navn
Hunde navn
Prædikat
Point
Begynder B
1
Jesper Olsen
Calippo Kenzo Jackson
G
85
 
 
 
 
 
 
Begynder AB
 
 
1
Janni
Yrsa
A-83 B-82 
 165
2
Benny Petersen
Kiwa
A-70 B-80
 160
 
 
 
 
 
SPH 1
1
Kurt Poulsen
Hulgaard´s Eiko
SG
92
2
JOHN A.JENSEN
Degn´s Majse
SG
91
3
Inger Nielsen
Tenor
G
87
4
Birgith Knudsen
Svogerslevs Ritzi
G
81
5
Jørgen Knudsen
Svogerslevs Valde
T
78
6
Keld Schrøder
Electus Berta
T
72
7
Gunner Frede Jensen
Aimeè`s C`binec
T
71
8
Steen Hansen
Aìmeè`s Becham
M
55
9
Per Jørgen Pilov
Jen-agers-Hektor
M
53
10
Jørgen Elvir Jønsson
AMAGER`S EJKI
M
27
11
Marian Nærvig
Svogerslevs Yankie
M
24
12
Ulla Benz
Aimees Buschca
M
10
 
 
 
 
 
SPH II
1
JOHN A.JENSEN
Degn´s Majse
SG
92
2
Kurt Poulsen
Hulgaard´s Eiko
SG
91
3
Ulla Benz
Aimees Buschca
G
86
4
Steen Hansen
Aìmeè`s Becham
G
85
5
Jørgen Knudsen
Svogerslevs Valde
G
84
6
Philip Rosenberg
Jabina Nemo
G
83
7
Birgith Knudsen
Svogerslevs Ritzi
T
76
8
Keld Schrøder
Electus Berta
T
73
9
Gunner Frede Jensen
Aimeè`s C`binec
M
63
10
Marian Nærvig
Svogerslevs Yankie
M
1