Schæferhundeklubben Kreds 1 Rødovre

Korsdalsvej 128A - DK 2610 Rødovre
> NYHEDSBREV

Få en email tilsendt når der er nyheder!

> SØG...

Søg på hjemmesiden!

» Kredsmesterskaber

  

 

 

2017

                              SPH 1 Kredsmesterskab 2017  

 

Placering Hundefører  Hund  Reg.nr. Point Prædikat
1 René Nielsen Mai Tuk Tara
DK 10508/2013
88 G
  Helene Wolff Crispie  DK 04594/2012 56 M
  Niels Vester Arvesen Noelle DK02363/2014 28 M
  Hilde Rasmussen Svogerslevs Alpha DK 11546/2010 13 M

 Uden for kredsmesterskab:  

1 Eva Pedersen Tobila's Noa DK 06549/2009 94 SG
2 Iris Sørensen Omira vom Mühlhamer Keller DK 14173/2011 90 SG
  Christian Nielsen Team Aaby Inka DK 09759/2013 0 M

 

 

 

2016

 SPH 1 Kredsmesterskab 2016  

Placering Hundefører hund Reg. Nr. A
1 Rene Nielsen Mai Tuk Tara DK 10508/2013 86
2 Birgith Knudsen Svogerslevs Valde DK14799/2007 84
3 Børge Rasmussen Grænsens`s Julio Cesar (Julle) DK19893/2011 75
4 JOHN A.JENSEN Degn´s Majse DK19119/2007 70
5 Hilde Rasmussen Svogerslevs ALPHA DK11546/2010 44

          

                     SPH 2 Kredsmesterskab 2016  

Placering Hundefører Hund Reg. Nr. A

1

Rene Nielsen Mai Tuk Tara DK 10508/2013

90

2 Birgith Knudsen Svogerslevs Valde DK14799/2007 86
3 JOHN A.JENSEN Degn´s Majse DK19119/2007 83
Uden for Kredsmesterskab:      
  Kate Matthiassen Cutulus Audi  09947/2009 86
  Inger Christensen Chade's Otana  14508/2009 78

                          

                              Beg. B Kredsmesterskab 2016 

Placering Hundefører hund Reg. Nr. A
1 Ulla Benz Cheslabben Black Lotus DK19890/2014 83
2 Jørgen Jønsson Amagers Rocky DK18637/2015 78

 

 


2015

 

SPH 1 Kredsmesterskab 2015 
Placering Hundefører hund Reg. Nr. Point
1 Keld Schrøder Electus Berta DK15717/2007 74
2 Renè Nielsen Mai Tuk Tara DK10508/2013 72
  JOHN A.JENSEN Degn´s Majse DK19119/2007 32
  Jørgen Knudsen Svogerslevs Valde DK14799/2007 30
  Birgith Knudsen Svogerslevs Ritzi 16576/2005 8
  Marlene Zenius-Nielsen Charming Gold Sun z Kovárny ~ Joey  DK13057/2013 2
  Børge Rasmussen Grænsens`s Julio Cesar (Julle) DK19893/2011 0
  Hilde Rasmussen Svogerslevs ALPHA DK11546/2010 0

 

 

SPH 2 Kredsmesterskab 2015 
Placering Hundefører Hund Reg. Nr. Point
1 JOHN A.JENSEN Degn´s Majse DK19119/2007 91
2 Jørgen Knudsen Svogerslevs Valde DK14799/2007 88
3 Renè Nielsen Mai Tuk Tara DK10508/2013 84
4 Mikael Hansen Svorgerslev Bess DK09241/2011 82
5 Birgith Knudsen Svogerslevs Ritzi 16576/2005 80
6 Keld Schrøder Electus Berta DK15717/2007 72
         
Uden for KM:      
  Kaj Ingemann Jensen Hulgaard`s Alex DK00569/2009 0

 

Grundet sne og is blev de "blandede" prøver aflyst.


 2014

 

                                                                     Kredsmesterskab 2014 SPH 1

 

 

Navn
Hunde navn
Prædikat
Point 
1
Birgith Knudsen
Svogerslevs Ritzi
SG
94     
2
JOHN A.JENSEN
Degn´s Majse
SG
92
2
Jørgen Elvir Jønsson
AMAGER`S EJKI
SG
92
3
Børge Rasmussen
Grænsens Julio Cesar
G
89
4
Rene Nielsen
Mai-Tuk Tara
G
81
5
Jørgen Knudsen
Svogerslevs Valde
G
80
5
Marian Nærvig
Svogerslevs Yankie
G
80
6
Hilde Rasmussen
Svogerslevs Alpha
T
74
 
Keld Schrøder
Electus Berta
M
45

 

 

Kredsmesterskab 2014 SPH II
 
Navn
Hunde navn
Prædikat
Point
1
JOHN A.JENSEN
Degn´s Majse
SG
90
2
Birgith Knudsen
Svogerslevs Ritzi
G
87
3
Jørgen Knudsen
Svogerslevs Valde
G
86
 4
Keld Schrøder
Electus Berta
T
76
 
Marian Nærvig
Svogerslevs Yankie
M
0
 
 
 
 
 

Deltagere  i konkurrencen fra Kreds 56

   Steen Rasmussen Hulgaards Aske   G 86 
 
Jan Hernet
Chades Odessa
SG
94
 
 Hanne Mørup Berholdt
 Rowiks Kiri
 M
 50

 


 

 

 2013

 

 


 

2012

 

 
Navn
Hunde navn
Prædikat
Point
Begynder B
1
Jesper Olsen
Calippo Kenzo Jackson
G
85
 
 
 
 
 
 
Begynder AB
 
 
1
Janni
Yrsa
A-83 B-82 
 165
2
Benny Petersen
Kiwa
A-70 B-80
 160
 
 
 
 
 
SPH 1
1
Kurt Poulsen
Hulgaard´s Eiko
SG
92
2
JOHN A.JENSEN
Degn´s Majse
SG
91
3
Inger Nielsen
Tenor
G
87
4
Birgith Knudsen
Svogerslevs Ritzi
G
81
5
Jørgen Knudsen
Svogerslevs Valde
T
78
6
Keld Schrøder
Electus Berta
T
72
7
Gunner Frede Jensen
Aimeè`s C`binec
T
71
8
Steen Hansen
Aìmeè`s Becham
M
55
9
Per Jørgen Pilov
Jen-agers-Hektor
M
53
10
Jørgen Elvir Jønsson
AMAGER`S EJKI
M
27
11
Marian Nærvig
Svogerslevs Yankie
M
24
12
Ulla Benz
Aimees Buschca
M
10
 
 
 
 
 
SPH II
1
JOHN A.JENSEN
Degn´s Majse
SG
92
2
Kurt Poulsen
Hulgaard´s Eiko
SG
91
3
Ulla Benz
Aimees Buschca
G
86
4
Steen Hansen
Aìmeè`s Becham
G
85
5
Jørgen Knudsen
Svogerslevs Valde
G
84
6
Philip Rosenberg
Jabina Nemo
G
83
7
Birgith Knudsen
Svogerslevs Ritzi
T
76
8
Keld Schrøder
Electus Berta
T
73
9
Gunner Frede Jensen
Aimeè`s C`binec
M
63
10
Marian Nærvig
Svogerslevs Yankie
M
1
 
 
 
 
 

 

> nyheder
> sponsor
Olivers

Schæferhundeklubben Kreds 1 Rødovre

Korsdalsvej 128A - DK 2610 Rødovre